Lorem ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit dolor sit amet.

Image Alt

Kurs Rysunku w Krakowie _

Kursy przygotowawcze dla licealistów na studia architektoniczne

Środowisko naturalne odgrywa bardzo ważną rolę we współczesnej sztuce projektowania. Dlatego też każdy przyszły architekt, powinien cechować się odpowiednim poziomem wrażliwości na przyrodę oraz opanować umiejętność wykonywania rysunków uwzględniających walory krajobrazów. Szkoła Sol-Art, zaprasza na kurs z innowacyjnym programem nauczania, opartym na wyżej wymienionych zagadnieniach.

 

Zajęcia organizowane w szkole Sol-Art w Krakowie oraz IV LO w Tarnowie, to doskonały sposób na dobre przygotowanie się na studia architektoniczne.

Osoby, które brały udział w naszych kursach rysunku, z powodzeniem zaliczyły egzaminy wstępne na różne kierunku związane z architekturą, na prestiżowych uczelniach.

Nasze zajęcia to także możliwość pracy pod okiem doświadczonych i cenionych inżynierów architektury, sposób na wymianę doświadczeń z utalentowanymi rówieśnikami, a także świetna szansa na rozpoczęcie kompletowania swojego portfolio i poznania historii sztuki.

Ważne informacje_

SOL-ART Studio Kurs rysunku odręcznego w Krakowie

Przygotowuje do egzaminów wstępnych na:

 • Wydziały Architektury i Urbanistki:
  Politechnika Krakowska, Politechnika Gliwicka, Politechnika Rzeszowska oraz inne uczelnie kształcące w kierunku architektonicznym.
 • Architektury Krajobrazu:
  Politechnika Krakowska, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rolniczy oraz inne uczelnie kształcące w kierunku projektowania zieleni, ogrodów oraz krajobrazu.

CO WYRÓŻNIA SZKOŁĘ RYSUNKU SOL-ART studio?

INNOWACYJNY PROGRAM NAUCZANIA!

EDUKACJA I PROJEKTOWANIE EKOLOGICZNE

I.
Innowacyjność nauczania rysunku w szkole rysunku SOL-ART studio polega na kompleksowym, logicznym i konsekwentnym przygotowaniu przyszłego architekts na uczelnie artystyczne, jako uczestnika i kreatora środowiska poprzez:

1. kształcenie wrażliwości na piękno otoczenia
2. wyrabianie świadomości o roli środowiska w życiu człowieka
3. naukę rysunku odręcznego – przestrzennego z uwzględnieniem walorów krajobrazowych

W dzisiejszych bowiem czasach, architekt musi być świadomy konieczności projektowania w harmonii z krajobrazem naturalnym. Wprowadzenie takiej wiedzy na zajęcia przygotowujące dopiero do egzaminu wstępnego na wyższe uczelnie o profilu archtektonicznym, czyni Kursantów dojrzalszymi w wiedzy architektoniczno-projektowej. (Jest to autorski program nauczania od roku 2012).

II.
Dodatkowo wprowadzone jest współdziałanie muzyki z działaniem plastycznym, ponieważ emocje wywołane przez muzykę, poprzez oddźwięk intelektualny wspomagają proces twórczy. Na zajęciach jest obecna muzyka. Ale ponieważ każdy z nas – to osobna indywidualność – dopuszczalne jest słuchanie własnej muzyki poprzez np: odtwarzanie muzyki z telefonów komórkowych,  mp3 itp.  (Jest to autorski program nauczania od roku 2011).

III.
Dodatkowo: nauka rysunku poprzez telefon, e-mail, on-line, portal Facebook – mające na celu omawianie prac domowych w trakcie ich powstawania.

Telekonsultacje odbywają się całkowicie bezpłatnie.

Dlaczego telekonsultacje?

Ponieważ nie ma nic gorszego niż powielanie błędów. Poprzez odpowiednio szybki kontakt pomiędzy zajęciami jesteśmy w stanie omówić pracę domową w trakcie jej powstawania. Eliminujemy wówczas błędy kompozycyjne, perspektywiczne, konstrukcyjne i plastyczne.

Takie możliwości rozmowy, dyskusji na temat rysunku, poprawności interpretacji obrazu, znacznie przyspieszają dojrzałość rysunkową i wiedzę Kursanta.

Kurs rysunku przeznaczony jest dla osób początkujących oraz posiadających podstawowe umiejętności w zakresie plastyki, malarstwa i rysunku.

Nasze kursy rysunku i malarstwa zapewniają kompleksowe przygotowanie na uczelnie artystyczne.

Proponujemy lekcje rysunku w formie trzech programów nauczania dostosowanych do potrzeb osób zainteresowanych.

PROGRAM KURSU RYSUNKU OBEJMUJE ZAGADNIENIA:

 • kompozycja rysunku
 • technika rysunku odręcznego
 • zasady perspektywy
 • geometria brył – konstrukcja
 • martwa natura
 • światło – cień, plastyka
 • projektowanie i kształtowanie przestrzeni
 • rysunek z wyobraźni
 • rysunek z wyobraźni na podstawie tekstu
 • architektura nowoczesna
 • rys historyczny w architekturze
 • zieleń
 • zajęcia w plenerze
 • próbne egzaminy rysunkowe
SOL-ART studio zapewnia:
 • małe grupy do 8 osób
 • bardzo dobre przygotowanie do egzaminów wstępnych (warunek: systematyczne uczęszczanie na zajęcia z rysunku oraz systematyczne odrabianie prac domowych)
 • rzetelną pracę i bardzo dobre przygotowanie osób prowadzących zajęcia
 • przyjazną atmosferę na zajęciach
 • urozmaicone tematy zadań
 • dogodny dojazd do pracowni
 • materiały (deski, rekwizyty) dostępne na miejscu

Wybierz kurs dla siebie

Podstawowy kurs rysunku

W każdej dziedzinie sztuki najważniejsze są pasja, talent i zaangażowanie artysty. Tym lepiej, jeśli wszystkie te atrybuty, będą rozwijane pod kuratelą osób o znacznie większym doświadczeniu i dorobku zawodowym. Dlatego też, pragniemy Państwa zaprosić na podstawowy kurs rysunku architektonicznego.

Podczas zajęć, które odbywają się w dwóch lokalizacjach – krakowskiej szkole Sol-Art, oraz tarnowskim LO nr IV, uczestnicy od podstaw uczą się takich technik jak: konstrukcja, kompozycja, elementy perspektywy czy światłocień.

Podstawowy kurs w szkole rysunku Sol-Art, to świetna okazja dla wszystkich osób, które są zainteresowane zdobyciem praktycznych umiejętności w tej dziedzinie sztuki, co pomoże im w pozytywnym zaliczeniu egzaminów na wymarzone studia architektoniczne czy artystyczne.

Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze przez doświadczonych inżynierów architektury. Poza nauką podstawowych technik szkicu, uczestnicy zyskują również wiedzę na temat roli środowiska naturalnego we współczesnej sztuce projektowania.

1 raz w tygodniu 4 godz.

Kurs rysunku proponujemy osobom, które mają co najmniej 2 lata do egzaminu wstępnego na Architekturę.

Uwaga!

Trwają zapisy na kurs w roku szkolnym 2020/2021

Start: Wrzesień

Zapraszamy na zajęcia również w trakcie trwania już roku szkolnego 🙂

Pierwsze zajęcia / lekcja próbna – g r a t i s

Terminy zajęć:

PONIEDZIAŁEK: godz. 15:00 do 19:00

WTOREK            godz 15:00 do 19:00

ŚRODA:              godz. 15:00 do 19:00

CZWARTEK        godz 15:00 do 19:00

PIĄTEK              godz 15:00 do 19:00

SOBOTA             godz 10:00 do 14:00

(Terminy zajęć mogą ulec zmianie, gdyż są dostosowywane do potrzeb osób zainteresowanych kursem)

Terminy zajęć należy indywidualnie uzgodnić.

Na każde zajęcia proszę przynieść karton (bristol) o wymiarach 50cm/70cm, ołówki z wysuwanym rysikiem B, 2B, 3B, 4B, oraz gumkę chlebową

Do zobaczenia!

Intensywny kurs rysunku

Został Ci tylko rok do egzaminów wstępnych na wymarzoną architekturę? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie świetną propozycję. Szkoła Sol-Art w Krakowie, zaprasza na intensywny kurs rysunku architektonicznego. Dzięki uczestnictwu w zajęciach, które odbywają się dwa razy w tygodniu, doskonale przygotujesz się do wymagającego egzaminu praktycznego, którego zaliczenie jest podstawą podczas aplikowania na architekturę.

Zajęcia odbywają się w krakowskiej siedzibie szkoły Sol-Art, a także w LO nr IV w Tarnowie. Podczas kursu rysunku architektonicznego, szczególny nacisk kładziemy również na umiejętność projektowania i wykonywania szkiców z uwzględnieniem otaczającej nas przyrody. Dlatego też, część zajęć odbywa się w trybie plenerowym.

Udział w naszym studium realizowanym w trybie intensywny, to również świetny sposób na rozpoczęcie kompletowania własnego portfolio z pracami, które po zakończeniu szkolenia będzie bardzo obszerne.

2 razy w tygodniu po 4 godz.

Kurs rysunku proponujemy osobom, którym został tylko rok do egzaminu wstępnego na Architekturę.

Uwaga !!

Trwają zapisy na kurs w roku szkolnym 2020/2021

Start: Wrzesień

Zapraszamy na zajęcia również w trakcie trwania już roku szkolnego 🙂

Pierwsze zajęcia / lekcja próbna – g r a t i s

Terminy zajęć:

PONIEDZIAŁEK: godz. 15:00 do 19:00

WTOREK            godz 15:00 do 19:00
ŚRODA:              godz. 15:00 do 19:00

CZWARTEK        godz 15:00 do 19:00

PIĄTEK               godz 15:00 do 19:00

SOBOTA             godz 10:00 do 14:00

Terminy zajęć należy indywidualnie uzgodnić.

Na każde zajęcia proszę przynieść karton (bristol) o wymiarach 50cm/70cm, ołówki z wysuwanym rysikiem B, 2B, 3B, 4B, oraz gumkę chlebową.

 

Do zobaczenia!

Przyspieszony kurs rysunku

Jeżeli do egzaminów na Twoje wymarzone studia pozostało już niewiele czasu i masz wystarczająco determinacji do nauki w trybie przyspieszonym, to zapraszamy Cię do krakowskiej szkoły rysunku Sol-Art. Realizujemy kursy, w ramach których zajęcia odbywają się w 4-godzinnych blokach, trzy razy w tygodniu. W ich trakcie omawiamy i pracujemy nad różnymi technikami szkicu i projektowania, których opanowanie to podstawowy wymóg jaki trzeba spełnić, aby dostać się na studia architektoniczne.

Przyspieszony, intensywny kurs rysunku w szkole Sol-Art, to również świetna okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami. Zajęcia prowadzone przez mgr. inż. Architektury Małgorzatę Śnieżek podniosą Twoje kompetencje, poszerzą horyzonty myślow, a także zwrócą uwagę na wrażliwość, z jaką należy podchodzić do projektowania architektonicznego z uwzględnieniem środowiska naturalnego.

Zapraszamy do naszej krakowskiej siedziby lub też do Liceum Ogólnokształcącego nr IV w Tarnowie.

U W A G A !!!

TRWAJĄ ZAPISY NA KURS W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

START: 2 WRZESIEŃ 2020

Zapraszamy na zajęcia w trakcie trwania już roku szkolnego 🙂

PIERWSZE ZAJĘCIA / LEKCJA PRÓBNA – G R A T I S

TERMINY ZAJĘĆ KRAKÓW:

PONIEDZIAŁEK: godz. 15:00 do 19:00

WTOREK            godz 15:00 do 19:00
ŚRODA:              godz. 15:00 do 19:00

CZWARTEK        godz 15:00 do 19:00

PIĄTEK               godz 15:00 do 19:00
SOBOTA :           godz. 10:00 do 14:00

(Terminy zajęć mogą ulec zmianie, gdyż są dostosowywane do potrzeb osób zainteresowanych kursem)

TERMINY ZAJĘĆ NALEŻY INDYWIDUALNIE UZGODNIĆ

Na każde zajęcia proszę przynieść karton (bristol) o wymiarach 50cm/70cm, ołówki z wysuwanym rysikiem B, 2B, 3B, 4B, oraz gumkę”chlebową”.

 

DO ZOBACZENIA!

ZAMÓW KURS: